East Cork U12/U14/U16 Championship 2019 draw.


U16 Championship (Dates on or before). 1st Team is a home.

  • ¼ F: 23/09
  • ½ F: 29/09
  • F: 20/10 (13/10 if not involved in county)
  • U16 A: 
    • SF1: Fermoy A v Aghada
    • SF2: Youghal v Glanmire A
    • F: SF2 v SF1
  • U16 B
    • SF1: Inch Rovers v Carrigtwohill
    • SF2: Cobh v Glanmire B
    • F: SF 1 v SF2
  • U16 C
    • ¼ F A: Midleton v Cloyne
    • ¼ F B: Fermoy B v Bride Rovers
    • SF1: Wartergrasshill  v ¼ F B
    • SF2: Mayfield  v ¼ F A
    • F: SF2 v SF1
  • U16 D
    • ¼ F A: Eirns Own v St Nicks
    • ¼ F B: St Colmans v Lisgoold
    • SF1: Na Piarsaigh v ¼ F B
    • SF2: Rockbán v ¼ F A
    • F: SF2 v SF1

U14 Championship (Dates on or before). 1st Team is a home.

  • ¼ F: 13/09 ( 16/09 if county team is playing on 13/09)
  • ½ F: 22/09
  • F: 28/09
  • U14A 
    • SF1: Bride Rovers v Youghal
    • SF2:Glanmire A v Inch Rovers
    • F: SF1 v SF2
  • U14B
    • SF1:Midleton v Rockbán
    • SF2: Glanmire B1 v Cobh A
    • F: SF 2 v SF1
  • U14C
    • ¼ F: Fermoy  v Carrigtwohill
    • SF1: Aghada v Na Piarsaigh
    • SF2: ¼ F v Eirns OWn
    • F: SF2 v SF1
  • U14D
    • SF1: St Nicks v Watergrasshill
    • SF2: Glanmire B2 v Lisgoold
    • F: SF1 v SF2
  • U14E
    • ¼ F: St Colmans v Cobh B
    • SF1: Delaneys v Cloyne
    • SF2: Mayfield v ¼ F
    • F: SF1 v SF2

U12 Championship (Dates on or before). 1st Team is a home.

  • ¼ F: 28/09
  • ½ F: 05/10 (12/10 if invoked in county)
  • F: 12/10  (19/10 if invoked in county)
  • U12A
    • SF1: Eirns Own v Fermoy A
    • SF2: Glanmire A v Rockbán A
    • F: SF2 v SF1
  • U12B
    • SF1: St Nicks v Midleton
    • SF2: Aghada A v Bride Rovers
    • F: SF2 v SF1
  • U12C
    • ¼ F: Glanmire B1 v Inch Rovers
    • SF1: Carrigtwohill v Watergrasshill
    • SF2:Cobh v ¼ F
    • F: SF1 v SF2
  • U12D
    • ¼ F: Youghal v Na Piarsaigh
    • SF1: Rockbán B1 v ¼ F 
    • SF2: Glanmire B2  v Lisgoold
    • F: SF1 v SF2
  • U12E
    • SF1: St Colmans v Mayfield
    • SF2: Cloyne v St Delaneys
    • F: SF2 v SF1
  • U12F
    • ¼ F A:Cobh B v Aghada B
    • ¼ F B: Rockbán B2 v Fermoy B
    • SF1: ¼ F A v ¼ F B
    • SF2: Bride Rovers B v Inch Rovers B
    • F: SF2 v SF1
This entry was posted in East Cork Board News. Bookmark the permalink.